Televizija yra mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Ji ilgą laiką buvo pramogų šaltinis. Nors šiandien technologijos mums suteikia daugybę kitų pramogų būdų, televizija yra nepakeičiama. Palydovinė televizija leidžia žiūrėti įvairius kanalus, nuo naujienų iki mados šou. Be to, galite mėgautis savo mėgstamu filmu ar serialu.
Galite lengvai sužinoti naujienas apie įvairius pasaulio įvykius. Šiuo metu rinkoje prieinamos įvairios televizorių rūšys. Jos gali skirtis dydžiu ar rodomo vaizdo tipu ir kokybe. Pavyzdžiui, galite įsigyti LED, LCD, plazminį ar O-LED televizorių, atsižvelgdami į savo poreikius. Toliau paaiškinsime jų pagrindines funkcijas ir kaip jos skiriasi viena nuo kitos.
Televizorių tipai
- CRT – CRT reiškia „Cathode Ray Tube“ (kineskopas), ir tokie televizoriai vadinami CRT televizoriais. CRT televizorių naudojimas prasidėjo XX amžiuje. CRT technologijoje vaizdas ekrane formuojamas naudojant projektorių ir ekraną.
Projektorius skleidžia elektronus, kurie patenka ant ekrano. Sužadinti elektronai, kai patenka ant ekrano, šviečia ir sudaro reikiamą vaizdą. Iš pradžių CRT buvo tik juodos ir baltos spalvos. Dėl technologijų pažangos rinkoje atsirado ir spalvoti CRT televizoriai, tačiau dėl didelio televizoriaus dydžio ir prastesnės vaizdo kokybės jų naudojimas laikui bėgant sumažėjo. Šiuo metu populiaresni LCD ir LED televizoriai. Toliau aptarsime šių televizorių svarbias funkcijas.
- LCD – LCD reiškia „Liquid Crystal Display“ (skystųjų kristalų ekranas). Tai yra pažangesnė CRT forma. Be to, LCD televizoriai yra lengvesni ir plonesni nei CRT. LCD televizoriai naudoja skystuosius kristalus vaizdų kūrimui. Skystieji kristalai yra įvairių tipų, bet ekranuose naudojami sukamieji nematic skystieji kristalai.
LCD veikimo principas – LCD televizoriaus įrengimas susideda iš foninio apšvietimo, kuris patenka ant vertikalaus poliarizatoriaus. Tai sukelia šviesos vertikalią poliarizaciją. Kai ši šviesa patenka ant skystojo kristalo, ji pasisuka ir vėl patenka ant horizontaliojo poliarizatoriaus, kuris leidžia praeiti horizontaliems spinduliams. Galiausiai spalvų filtras kontroliuoja kiekvienos raudonos, žalios ir mėlynos dalies intensyvumą ir spalvą. Tai leidžia pikseliui būti tam tikros spalvos.
LCD taikymas – Skaitmeniniai laikrodžiai Skystųjų kristalų termometrai Nešiojamųjų ir stacionarių kompiuterių ekranai
- LED – televizorių technika labai panaši į LCD. Vienintelis skirtumas yra jų foninio apšvietimo sistema. LED reiškia šviesos diodą ir kaip pavadinimas rodo, jis naudoja šviesos diodus. Šie šviesos diodai gali būti išdėstyti tiek už ekrano, tiek aplink jo kraštus. Dėl to LED televizoriai yra energiškai efektyvesni nei LCD. Naudojant LED technologiją, galima pasiekti daug plonesnį televizoriaus dydį.
- Plazma – Plazminis televizorius naudoja visiškai kitokią technologiją nei kiti televizoriai. Jame yra plazma, užfiksuota tarp dviejų ekrano sluoksnių. Plazma yra įkrautos dujos, įstrigusios tarp tų sluoksnių. Kai televizorius įjungiamas, plazma apšviečia pikselius reikiamu intensyvumu pagal spalvą.
Plazminiai televizoriai parduodami įvairių dydžių, nuo 37 iki 100 colių įstrižainės.
Plazminių televizorių privalumas – platus žiūrėjimo kampas.
Trūkumas – didesnis energijos suvartojimas, lyginant su tokio paties dydžio LCD televizoriais.
- O-LED – reiškia organinį šviesos diodą ir naudoja visiškai kitokią technologiją nei LED. Jis naudoja organines medžiagas, pavyzdžiui, anglį, vaizdams ekranuose kurti.
Šiems televizoriams nereikia jokio foninio apšvietimo vaizdams kurti. Vietoj to, tiesioginė elektros srovė ir anglies buvimas leidžia efektyviai atlikti šią užduotį.
Dėl šios priežasties O-LED televizoriai yra gerokai plonesni, o spalvos – daug sodresnės nei bet kurios kitos televizijos technologijos.
Jie yra brangesni dėl savo įvairių privalumų ir didelio dydžio.
Kaip sutvarkyti televizorių namuose?
Jeigu turite žinių ir įgūdžių televizorių taisyme, tada galite remontuoti esamą gedimą namuose pats, tačiau, jei reikiamų žinių neturite, geriau to nedarykite. Tai gali sukelti dar rimtesnių gedimų ar sunkumų.
Šiandieninė televizorių technologija yra tokia pažangusi, kad sunku suprasti, kas būtent sugedo, todėl visada rekomenduojama pasikonsultuoti su profesionaliu televizorių meistru.