Jei jau turite išmanųjį televizorių ar planuojate jį įsigyti, turėtumėte laikytis keleto žingsnių, kad užtikrintumėte jo veikimą ir ilgaamžiškumą, juk į jį investavote nemažai pinigų. Nesvarbu, ar tai LCD televizorius, ar OLED televizorius, laikydamiesi šiame straipsnyje minėtų gairių, prailginsite televizoriaus tarnavimo laiką ir mėgausitės puikia garso ir vaizdo patirtimi. Nereikia nė sakyti, kad šie patarimai taikomi ir ne išmaniesiems televizoriams.
Nulupkite plastikinę plėvelę
Pirmasis ir svarbiausias žingsnis įsigijus naują televizorių yra nulupti plastikinę plėvelę nuo ekrano. Taip pat turėtumėte pašalinti bet kokius lipdukus ar reklamines medžiagas, kurios gali būti pritvirtintos prie ekrano ar televizoriaus rėmelio. Leisdami šiems dangteliams ir lipdukams likti galite manyti, kad jie apsaugos televizorių nuo dulkių, bet iš tikrųjų jie daro daugiau žalos nei naudos. Televizoriui reikia išsklaidyti šilumą, kuri susidaro rodant vaizdo įrašus, o plastikinė plėvelė trukdo šilumos išsklaidymui, kas ilgainiui gali paveikti ekrano plokštės ilgaamžiškumą.
Naudokite stabilų elektros šaltinį
Jei namuose patyrėte maitinimo svyravimus ar elektros nuotėkį, visada saugiau naudoti maitinimo stabilizatorių su televizoriumi, nei tiesiogiai prijungti jį prie elektros lizdo. Papildomas apsaugos sluoksnis visada laikomas saugesniu, nes standartinė gamintojo garantija neapima žalos, atsiradusios dėl įtampos svyravimų.
Rinkitės aukštos kokybės kabelius
Kadangi tai išmanusis televizorius, didelė tikimybė, kad jis prijungtas prie keleto įrenginių, pavyzdžiui, daugiakanalės garso sistemos, žaidimų konsolės, priedėlio dėžutės arba medijos grotuvo. Nesvarbu, ar tai HDMI kabelis, optinis garso kabelis ar analoginiai AV kabeliai, svarbu, kad kabeliai būtų aukštos kokybės.
Taigi, kaip įsitikinti, kad kabeliai yra aukštos kokybės? Patikrinkite šias savybes:
- Kabelis neturėtų būti standus.
- Jis turėtų būti lankstus ir lengvai lenkiamas.
- Jo jungtys turėtų būti tvirtos ir pagamintos iš metalo.
- Naudojant varinius kabelius, turėtų būti naudojamas deguonies nesudėvintas varis.
- Kalbant apie HDMI kabelius, įsitikinkite, kad perkate kabelį, bent jau su HDMI 1.2 (4K televizoriams rekomenduojama HDMI 2.0, o 8K televizoriams – HDMI 2.1), eARC ir HDCP 2.2 (arba geresnėmis) sertifikacijomis, kad galėtumėte žiūrėti aukštos kokybės turinį televizoriuje.
- Kabeliai turėtų aiškiai žymėti sertifikacijas.
Nustatykite optimalų ryškumo ir kontrasto lygį
Nustatykite ryškumo ir kontrasto lygius optimaliai. Patikrinkite savo televizoriaus naudojimo instrukciją ir gamintojo svetainę, kad sužinotumėte rekomendacijas jūsų televizoriui. Maksimalus ryškumo nustatymas (ką kai kurie žmonės daro) gali deginti pikselius ir bloginti vaizdo kokybę. Kai kurie televizoriai turi įmontuotą funkciją ryškumo, kontrasto ir spalvų automatiniam nustatymui.
Kalbant apie 4K HDR televizorius (dauguma 4K televizorių 2020 m. turi HDR funkciją), įsitikinkite, kad įjungėte HDMI 2.0 ir visas spalvų diapazono funkcijas savo televizoriaus programinės įrangos meniu.
Nelaikykite statinių vaizdų ilgą laiką
Jeigu turite OLED televizorių, žiūrėdami tą pačią televizijos programą valandų valandas ar turėdami tą patį statinį vaizdą nuolatos, gali atsirasti pikselių degimas ir vaizdo išlikimas ekrane. Kai kurie LCD televizoriai taip pat gali patirti tą pačią problemą. Kad būtumėte saugūs, nepriklausomai nuo televizoriaus tipo, geriau keisti kanalą po valandos ar dviejų ir išjungti televizorių, kai jo nenaudojate. Kai kurie televizoriai taip pat turi ekrano užsklandas, kurios yra sukurtos mažinti pikselių deginimo problemą, todėl įjunkite šią funkciją.
Reguliariai valykite televizorių
Televizorių turėtumėte išlaikyti švarų. Rekomenduojame valyti televizorių bent kartą per mėnesį. Valydami televizoriaus ekraną įsitikinkite, kad:
- Naudojate švarią mikropluošto šluostę, kad ekranas nebūtų subraižytas dulkėmis ir purvu.
- Nenaudokite stiprių chemikalų ekrano valymui.
- Nepurkškite vandens ar skystų chemikalų tiesiai ant televizoriaus ekrano.
- Naudokite drėgną šluostę televizoriaus korpusui valyti, o po to valykite jį sausa mikropluošto šluoste.
Apsaugokite nuotolinio valdymo pultą naudodami dėklą
Jei turite vaikų namuose arba manote, kad jūs ar jūsų šeimos nariai neatsargiai elgiasi su daiktais, geriau apsaugoti televizoriaus nuotolinio valdymo pultą naudojant dėklą. Galite rasti silikono dėklą populiariems išmaniųjų televizorių valdymo pultams. Tai užtikrina, kad net jei pultas nukris, jis nesuges.
Taip pat rekomenduojama įsigyti atsarginį valdymo pultą jūsų televizoriui, nes po kelių metų, jei neteksite televizoriui pridėto nuotolinio valdymo pulto arba jis suges, gali būti, kad nuotoliniai valdymo pultai nebebus rinkoje arba bus nebeparduodami. Todėl turite įsitikinti, kad perkate oficialų, tikrą nuotolinio valdymo pultą.
Jeigu įmanoma, taip pat apsvarstykite galimybę įsigyti pratęstą garantiją jūsų televizoriui.