Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » “LG” OLED televizoriai taps dar geresni

„LG” OLED televizoriai taps dar geresni

„LG” paskelbė atnaujinusi OLED televizorių technologiją, kuri, bendrovės teigimu, dar labiau patobulins savo klasėje pirmaujančius televizorius, pavadintus OLED.EX.

OLED technologija yra kai kurių geriausių rinkoje esančių televizorių pagrindas, tačiau ji vis dar gali būti tamsesnė nei kai kurie analogiški televizoriai, tačiau LG tvirtina, kad, naudodama naują medžiagą pačiai OLED gaminti, ji gali 30 proc. padidinti ryškumą.

Tam naudojamas deuteris – medžiaga, kuri pagal atominę struktūrą yra vandenilio izotopas, tačiau turi papildomą neutrono dalelę (todėl vanduo, kuris praturtintas deuteriu, o ne įprastesne vandenilio protu, vadinamas „sunkiuoju vandeniu”). Kuriant OLED televizorius šis junginys pakeičia įprastesnį vandenilį ir leidžia padidinti ryškumą.

„LG” taip pat naudoja naujus algoritmus, skirtus televizoriuose naudojamiems OLED pikseliams stabilizuoti, todėl LG televizoriai gali nuspėti ir tiksliai nustatyti milijonų pikselių apšvietimo modelius. Naudojant šią naująją technologiją, tamsūs ir šviesūs scenų plotai bus ryškesni.

Ši papildoma technologija taip pat pagerins LG dizaino galimybes, t. y. ekrano kraštą juosianti juosta gali sumažėti iki 4 mm. Dabartinis dydis (vos matomi 6 mm) nėra per didelis, tačiau šis pakeitimas priartina LG OLED televizorius prie „nulinio rėmelio” dizaino tikslo, kuris patraukliausiai atrodo gyvenamajame kambaryje.

Tikėtina, kad naujieji OLED.EX televizoriai bus pademonstruoti parodoje CES 2022, nors neaišku, kokioje formoje. Ši technologija bus pradėta gaminti ne anksčiau kaip 2022 m. balandį, todėl ji gali būti naudojama būsimuose (bet dar nepaskelbtuose) C2 OLED televizoriuose, kurių pasirodymo tikimės vėliau šiais metais.

LG nepatvirtino, ar šis patobulintas gamybos procesas kaip nors padidins jos OLED televizorių kainą.

Kas yra deuteris?

Branduolių sintezės reaktoriuose naudojamas deuteris yra dažniausiai naudojamas izotopas, gaunamas iš jūros vandens. Kaip minėta, jis naudojamas „sunkiajam vandeniui” gaminti ir jau daugelį metų naudojamas moksliniuose tyrimuose bei buitinėje elektronikoje.

Sumažėjus gamybos sąnaudoms, LG teigia radusi būdą, kaip išgauti deuterį ir panaudoti jį kuriant OLED televizorius kaip „deuterio junginį” – akivaizdu, kad buvo peržengta ekonomiškumo riba, nes Pietų Korėjos prekės ženklas siekia pagerinti savo OLED ekranų kokybę.

Jau daugelį metų OLED televizoriams, laikomiems geriausiais televizorių ekranais, grėsmę kėlė „Samsung” QLED ekranai, todėl naujausias 8K QLED televizorius išstūmė OLED iš mūsų geriausių televizorių sąrašo viršūnės.