Susisiekite su mumis / sekite mus Taisykla7 Facebook'e


Kokių tipų ir gamintojų kompiuterius taisome?

Taisykla7 yra atliekamas profesionalus Acer, Asus, Apple, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Packard Bell, Samsung, Toshiba kompiuterių remontas. Taisome:

 • nešiojamus kompiuterius
 • stacionarius (stalinius) kompiuterius
 • planšetinius kompiuterius
 • Macbook ir iMac kompiuterius
Dėmesio! Jei esatę apdraudę kompiuterį ar namų turtą - išrašome remonto aktus draudimui, o draudimas Jums padengs remonto išlaidas prieš ar po remonto. Dirbame su visomis draudimo įmonėmis. Taip pat išrašome aktus į įkalinimo įstaigas.

Kokiuose miestuose atliekamas kompiuterių remontas?

Kodėl sugedus kompiuteriui kreiptis į mus?

 • Darbas atliekamas profesionalių, kvalifikuotų ir patyrusių meistrų
 • Nemokamai atliksimę pirminę apžiūrą ir sudarysime darbų sąmatą
 • Pirminė apžiūra dažniausiai atliekama tą pačią dieną
 • Darbo eiga yra kruopščiai suplanuota
 • Atliktiems darbams suteiksime garantiją
 • Maloniai Jus aptarnausime ir džiaugsimės, jei Jūs tapsite mūsų klientu

Kas dažniausiai yra atliekama remonto metu?

 • čipų litavimas
 • dulkių valymas
 • pagrindinių plokščių remontas
 • ekranų, matricų keitimas
 • išlaužtų lizdų keitimas, litavimas
 • apipiltų kompiuterių valymas
 • klaviatūrų keitimas
 • kiti techninio pobūdžio darbai
 • virusų valymas, paieška, naikinimas
 • windows ir kitų programų diegimas
 • kiti programinio remonto darbai
 • įkroviklio remontas

Kada klientai kreipiasi dėl remonto?

Kai kompiuteris:

 • visai neįsijungia
 • startuoja, bet neužsikrauna
 • veikia ne taip, kaip nori
 • kiti nusiskundimai

Gedimų priežastys

Daugelis gedimų kyla dėl prastai prižiūrimų įrenginių – laikų neišvalomų dulkių, virusų, bei, įtampos el. tinkluose, „trumpo“ jungimo, kurie atsiranda dėl blogai įžemintos srovės ar netinkamo pajungimo. Laiku pasirūpinus tinkama priežiūra, nereikės veliau atlikti kur kas brangesnių darbų. Dirbkime kartu ir mes pasirūpinsime, kad Jūsų kompiuteris būtų ilgaamžis ir veiktų nepriekaištingai. Kvalifikuoti mūsų specialistai visada atliks profesionalų kompiuterių priežiūrą ir remontą. Žinoma, geriausias kompiuterio remontas - prevencija. Norint išvengti remonto, reikia žinoti dažniausias gedimų priežastis. Pačiu didžiausiu gedimų sukelėju galėtume vadinti perkaitimą. Perkaitimas dažniausiai nustatomas dėl dviejų priežasčių: kompiuteris nėra prižiūrimas ir nėra išvalomos dulkės iš aušinimo sistemos arba nėra keičiama termopasta ir termopagalvėlės. Kitaip sakant, nėra atliekama profilaktinė priežiūra. Aušinimo sistemos atnaujinimą rekomenduojama atlikti vieną kartą per metus. Taip pat kompiuteris gali perkaisti, jei tarkim žiūrimas filmas lovoje ir yra neišjungtas užklojamas ir toliau paliekamas dirbti. Yra uždengiamos aušinimo angos. Taip pat, jei kompiuteris yra aušinamas iš apačios, negalima ilgiau jo laikyti ant jokio minkšto pagrindo - netgi ant kelių laikomas jis pradeda kaisti. Antras pagal dažnumą gedimo sukelėjas yra skysčiai. Nešiojami ir planšetiniai kompiuteriai dažnai yra užliejami kava, arbata, šampanu, limonadais, koka kola ir kitais gėrimais. Trečia, dažnai yra pamirštama, kad yra prijungtas pakrovėjas ir, jo neatjungus, kompiuteris yra nešamas kitur. Tada ne tik pakrovėjo laidas, kurio nutrūksta antgalis, bet ir išlaužiamas maitinimo lizdas iš motininės plokštės. Jeigu plokštė nėra užtrumpinama ar gauna fazės, tai pakanka tik pakeisti išlaužtą lizdą. Pakrovėjo gali būti pakeičiamas laidas. Jei prireikė kompiuterio remonto - kreipkitės ir mes Jums padėsime. Šioje srityje dirbame jau daugiau nei 10 metų, tad kokybė ir profesionalumas garantuotas. Nuotraukose matote vieną iš priežasčių kodėl sugedo kompiuteris - užsikimšusi aušinimo sistema. Dažniausiai tokioje stadijoje jau dėl perkaitimo yra padaromo pažeidimai ir kitose vietose - perkaista čipai ir pan.

Užsikimšęs kompiuterio ventiliatorius dulkėmis Kompiuteriu remontas

Tinkamo serviso svarba

Kompiuteris nuo pat jo atsiradimo pradėjo stipriai keisti įmonių ir žmonių gyvenimą. Beveik viskas šiuolaikiniame pasaulyje yra skaitmenizuojama ir perkeliama į virtualią erdvę, kurią galime pasiekti tik skaitmeninės technikos priemonėmis. Jie tampa greitesni, patrauklesni ir paprastesni – jo jau pradeda nesibaiminti tiek jauni, tiek seni. Tai tampa priemone prisitaikyti prie didelio gyvenimo tempo. Šiuolaikiniai kompiuteriai sugeba atlikti daugybę dalykų ir yra sutinkami visur – telefonai, televizoriai, automobiliai. Be jų sunku įsivaizduoti sudėtingus skaičiavimus, teksto taisymą, rašymą ir redagavimą, duomenų archyvavimą. Kompiuteriu (prijungto prie interneto) galima nukeliauti ir į tolimiausią pasaulio kraštą, pasiekti ir toliausiai nutolusių vietovių informaciją. Bet kompiuteris turi būti valdomas žmogaus - nors tinkamai paruošta sistema daugelį sprendimų gali priimti ir pati, bet, pasirinkę mūsų profesionalias kompiuterių serviso paslaugas, turite galimybę priversti tapti draugiškesniu, greitesniu bei savarankiškesniu. Svarbu yra techniką prižiūrėti šiandien, kad nereikėtu atlikti brangaus remonto ir taisymo rytoj. Profesionalus servisas padaro remontą nebrangiu, kadangi tinkama profilaktika labai stipriai sumažina didelių gedimų riziką, be to darbus galime atlikti ir skubiai. Siūlome kvalifikuotas ir profesionalias kompiuterių serviso paslaugas tiek namų, tiek verslo atstovams. Visada maloniai priimsime, paaiškinsime ir padėsime susidraugauti. Suprantame, kad kiekvienas jį naudoją skirtingiems tikslams. Pas mus galite kreiptis sugedus bet kokio tipo kompiuteriams – tiek nešiojamiems, tiek stacionariems.

Plačiau apie paslaugas

Techninis kompiuterių remontas dar kitaip yra vadinamas "geležies" (anlg. hardware) remontu. Tai yra, kai kompiuteris pradeda blogai veikti ir tai įtakoja ne virusai ar blogi programiniai nustatymai, bet techniškai sugedusi kompiuterio detalė. Tai gali būti vienas iš pagrindinių kompiuterio komponentų. Todėl reikia atlikti to komponento remontą. Nors garantiniai serviso centrai dažnai tokias dalis keičia kitomis, bet dažnai daug pigiau yra suremontuoti esamą detalę. Pvz. jei išlūžo maitinimo lizdas tai yra ekonomiškai naudingiau pakeisti ar sutvarkyti esama lizdą plokštėje, nei keisti visa plokštę. Nors yra ir tokių atvejų, kai kompiuterių tvarkymas yra ekonomiškai nenaudingas. Pvz. suremontuoti operatyviosios atminties (RAM) plokštelę kainuotų daug brangiau, nei pakeisti ją kita - nauja ar naudota. Taip pat kietasis diskas yra taisomas tik tuo atvejų, kai yra svarbūs jame esantys duomenys, nes remonto kaina jo vertę viršyja dvigubai ar dar daugiau. Bet tiek operatyviosios atmintys, o šiais laikais ir kietieji diskai SSD diskai - nėra pagrindinės gendančios detalės.

Remonto specifika

Nešiojamuose kompiuteriuose, kitaip nei stacionariuose kompiuteriuose, architektūra yra sudėtingesnė ir turinti daugiau mazgų, todėl ir sugesti gali daugiau įvairių detalių. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių gedimų yra seno tipo besisukantys HDD diskai. Dažniausiai šio gedimo pasekmės yra skaudžios, nes, jei yra nedaromos atsarginės duomenų kopijos yra prarandama svarbi informacija. Žinoma, tą informaciją galima ir atkuri, bet tada, tai kainuoja daug brangiau nei tiesiog pakeisti kietąjį diską kitu. Kadangi nešiojamas kompiuteris yra nešiojamas - tenka remontuoti ir jo ekraną, nes jis yra dažnai sudaužomas. Tokiu atvejų ekranas, dar kitaip vadinamas matrica, yra tiesiog keičiamas kitu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kadangi šiais laikais dažnai yra įprasta valgyti ar gerti kavą prie kompiuterio - kompiuterio apliejimas skysčiais. Po apliejimo dažniausiai yra keičiama kompiuterio klaviatūra. Be to, jei atnešama paveluotai - apliejus nešiojamąjį kompiuterį skysčiais, reikia nedelsiant išimti bateriją ir kuo skubiau pristatyti kompiuterį remontui - būna nepataisomai sugedusi plokštė. Iš baterijos į ją tiekiama elektra, reaguodama su skysčiais katalizuoja daugybę kartų rudijimo procesą. Dėl to čipai ar mikroschemos nepataisomai sugenda - tiesiog supuva. Tuomet gali prireikti ir brangiau kainuojančio pagrindinės plokštės keitimo. Jei kompiuteris yra senesnis - galima ieškoti pigesnės alternatyvos: naudotos plokštės. Bet jei kompiuteris yra ganėtinai naujas dažniausiai vienintelis variantas yra surasti naują plokštę. Taip pat pasitaikydavo, kad buvo tokių kompiuterių, kaip liūdnai pagarsėjės HP DV6000, kurio jau gamykliškai buvo blogai suprojektuotas aušinimas. Taip pat yra ir tokių atvejų, kai būna gamykliškai įdėti blogos kokybės čipai - mikroschemos t.y. bent šiek tiek perkaitus, čipą reikėdavo keisti kitu. Tada BGA čipas turi būti perlituojamas, kurio metu naudojamos INFRARED staklės ir gan sudėtinga litavimo procedūra.

Pagrindinių plokščių remontas

Ji dar kitaip yra vadinama motinine. Tai yra pagrindinė kompiuterio dalis. Jos remontas yra brangiausiai kainuojantis, nes yra ypatingai atsakinga. Svarbu šalinti ne pasekmę, o problemą. Pusę kainos sudaro gedimo paieška. Kartais gedimus sugeba rasti ne visi kompiuterių meistrai, todėl yra daug meistrų, kurie apskritai neapsiimą taisyti plokščių.

Kompiuterių čipų - mikroschemų litavimas

Čipų - mikroschemų litavimas atliekamas su specialia tokio tipo remontui skirta infraraudonųjų spindulių stotimi, todėl garantuojame, kad kompiuterio taisymas bus atliktas kokybiškai ir profesionaliai. Jeigu mikroschema keičiama į naują darbams suteikiama pusės metų garantija. Jei mikroschema keičiama į naudotą suteikiama trumpesnė garantija. Dažnai jei likutinė vertė nėra didelė - nėra būtina išleisti daug pinigų keičiant į naują detalę ir puikiai tarnauja naudota, bet, žinoma, jei kompiuteris dar apynaujis - visada rekomenduojame taisytis su nauja mikroschema. Kokybiškai įlituoti naujos kartos čipai užtikrina aukštą kompiuterio plokštės remonto kokybę. Gerą kokybę gali garantuoti tik aukštos kokybės taisymo įranga ir profesionalus su ja dirbantis kompiuterių remonto meistras, bei naudojamos detalės ir taisymo būdas. Tinkamas taisymo būdas yra reikalaujantis daug atidumo ir yra sudėtingas, todėl čipo litavimo kaina negali būti labai maža. Kai darbas atliekamas labai pigiai, mikroschema yra tiesiog pakaitinama su karštu oru. Po minėto pigaus pakaitinimo, jei ir veikia - neilgai. Gali paveikti tik kelias dienas. Niekada nerekomenduojame rinktis tokį "remontą" pas jokius "pigiai" siūlančius meistrus. Kompiuterių servisas taisykla Taisykla7 niekada neatlieka tokių čipo "pakaitinimo" darbų. Kokybiškai keičiant čipą, pats čipas - mikroschema yra išlituojamas infraraudonaisiais spinduliais (kurie mažesnį poveikį daro aplink esančioms detalėms, neišlydo plastmasės). Jeigu yra dedamas naudotas čipas arba tas pats čipas - mikroschema, tai yra nuimami senį lydmetalio burbuliukai nuo seno čipo apačios ir specialaus šablono pagalba yra suformuojami nauji - galite pamatyti nuotraukose. Jeigu yra dedama naujas mikroschema čipas, tai rutuliukai būna jau pridėti gamykliškai, todėl belieka burbuliukus nuvalyti nuo pačios plokštės, bet užtai prisideda naujo čipo - mikrsochemos kaina. Kiekvienas kompiuterio gedimo atvejis yra individualus. Mūsų taisykla visada prieš remontą apžiūri ir įvertiną atvejį specifiškai ir pasiūlomas klientui rekomenduojamas remonto ar keitimo sprendimas. Visada keičiant pagrindinę plokštę rekomenduojama keisti į naują, kas yra daug brangiau nei remontas, o keičiant į naudotą (tai yra vistiek brangiau nei jos remontas) labai svarbų žinoti jos istoriją ir pirkti tik iš patikimo tiekėjo, nes ji pati gali būti tik "laikinai prikelta pardavimui". Tada visada mes arba iš savo sandėlio, kuris yra tikrai didelis arba iš patikimų tiekėjų surandame tinkamą pagrindinę plokštę. Gali būti, kad čipo mikroschemos gedimo priežastis yra ne pats čipas, o tiesiog nuo karščio deformavusis plokštė. Tuomet nei naudotas, nei netgi naujas čipas nepadės, kadangi tai visai ne jo kaltė. O jeigu ir padės - tik laikinai. Tiesiog deformavusis plokštė yra išlinkusi ir lydmetalio rutuliukai negali sudaryti gero kontakto. Taigi būtina keisti plokštę.

Kodėl sugenda vaizdo čipai mikroschemos?

Kaip ir visus gedimus, taip ir vaizdo čipo gedimus, dažniausiai įtakoja netinkama priežiūra t.y. dažniausiai jo perkaitimas dėl laiku neatnaujintos aušinimo sistemos (reikalingas dulkių valymas ir termopastos keitimas). Taip pat kompiuterio pagrindu negali būti medžiaga t.y. negalima laikyti ant lovos ir pan.

Bet ne visada kompiuterio vaizdo čipo sugedimą lemia netinkama priežiūra. Yra tokių kompiuterių serijų, kurios jau iš gamyklos išvažiavo netinkamai suprojektuotos - blogai suprojektuotas aušinimas, BIOS programinė įranga su klaidomis netinkamai valdanti aušintuvą pvz. HP dv6000 serija, dv2000.

Tarp "meistrų" yra mitas, kad kompiuterį sugadina per didelė apkrova pvz. per daug žaidžiama žaidimų, žiūrima per daug aukštos kokybės filmų ir pan. Tiesiog kai kompiuteris yra stipriai apkrautas pasidaro ypatingai svarbu jo priežiūra, nes dirbama iki 100proc. pajėgumu, todėl kaltas perkaitinimas dėl nepriežiūros, o ne "pernelyg didelė apkrova".

Kaip atpažinti ar nuspėti, kad kompiuterio pagrindinėje plokštėje yra sugedęs čipas - mikroschema?

Norint tiksliau identifikuoti gedimą, visų pirmą reikia suprasti, kad čipai - mikroschemos yra ne vienos rūšies. Dažniausiai gendantys čipai yra:
Šiaurinio tilto čipas (mikroschema) - mikroschema atsakinga už aukštos apkrovos užduotis, turinti tiesiogini ryšį su centriniu procesoriumi.
Pietinio tilto čipas (mikroschema) - mikroschema atsakinga už periferijos valdymą: kietojo disko kontroleris, optinio įrenginio kontroleris, tinklo kortos čipai, USB kontroleriai ir pan. ir su procesoriumi jungiasi per šiaurinio tilto mikroschemą su centriniu procesoriumi.
Vaizdo (grafikos) čipas (mikroschema) - vaizdo apdorojimo mikroschema.

Šios visos mikroschemos yra BGA tipo t.y. lituojamos prie plokštės lydmetalio rutuliukais, todėl jų perlitavimo kaina yra ta pati, tik skiriasi pačio čipo mikroschemos kaina. Šiaurinis tiltas, pietinis tiltas ir vaizdo čipas gali būti ir vienas ir tas pats čipas - galimos įvairios kombinacijos. Sugedus pietinio tilto čipui (dar kitaip vadinamam periferijos čipui) gali viskas veikti gerai, bet dingti bevielis tinklas, gali kompiuteris "nematyti" optinio įrenginio ir kito kompiuterio periferijos įrenginio. Sugedus kompiuterio vaizdo čipui galite ekrane matyti šiukšliną vaizdą ar tiesiog kompiuteris gali per išorinę VGA jungtį rodyti vaizdą, o per pagrindinį ekraną matricą nerodyti. Yra ir daug kitų panašių pozymių.

Kur kreiptis, kai reikalingas kompiuterių remontas?

Tesiog atvykite į vietą arba skambinkite mums telefonu. Kontaktus rasite čia.


Taisykla7.lt Facebook'e

Taisykla7 - beveik 45 tūkst. rekomendacijų Facebook !

Aukstyn