Šiuolaikiniai vaikai nuo mažens susiduria su technologijomis, todėl jie tampa vis labiau priklausomi nuo kompiuterio pramogų. Turėdami prieigą prie kompiuterių ir kitų prietaisų, galinčių akimirksniu suteikti malonumą, vaikai gali pabėgti į virtualius pasaulius, kuriuose gali žaisti žaidimus, žiūrėti filmus ir virtualiai bendrauti su draugais. Tokia skaitmeninė stimuliacija gali būti patrauklesnė už laiko praleidimą su šeima, užsiėmimus lauke ar kitokius žaidimus.
Be to, internete vaikai gali rasti, regis, begalinį žinių šaltinį. Vos vienu mygtuko spustelėjimu vaikai gali gauti informacijos apie beveik visas įmanomas temas – nuo pasaulio istorijos iki dabartinių įvykių ir mokslinių atradimų, o tai gali būti labai naudinga jų ugdymui ir vystymuisi.
Deja, dažnesnis naudojimasis kompiuteriais taip pat gali turėti neigiamą poveikį vaikų fizinei, emocinei ir socialinei gerovei. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad pernelyg dažnas jaunų žmonių naudojimasis kompiuteriu gali sukelti regėjimo problemų, nutukimą, taip pat psichikos sveikatos problemų, tokių kaip depresija ir nerimas. Be to, vaikai gali būti labiau linkę išsiugdyti socialinius įgūdžius ar emociškai subręsti, jei jie daugiau laiko praleidžia bendraudami akis į akį su kitais žmonėmis.
Kadangi technologijos ir toliau tobulėja, tėvams svarbu stebėti, kiek laiko vaikas praleidžia prie ekrano, ir įsitikinti, kad jis atsakingai naudojasi kompiuteriu. Nors kompiuteriai gali suteikti mokymosi galimybių ir pramogų, svarbu užtikrinti, kad vaikai taip pat užsiimtų ir neinternetine veikla. Tai gali padėti stiprinti jų bendrą fizinę, emocinę ir socialinę sveikatą, kad jie galėtų išnaudoti visas savo galimybes.
Galiausiai svarbiausia, kad tėvai rastų pusiausvyrą tarp naudojimosi technologijomis ir kitų rūšių žaidimų. Puoselėdami sveiką santykį su technologijomis, tėvai gali padėti savo vaikams pasinaudoti įvairia kompiuterio naudojimo nauda, neaukodami savo fizinės ir psichinės sveikatos.