Darbuotojas biure gali naudoti kompiuterį su nedideliu kietuoju disku, jei jam reikia saugoti tik paprastus tekstinius failus. Tačiau nepriklausomas filmų montuotojas arba skaitmeninis menininkas gali reikalauti didesnio kietojo disko, kad tilptų visi vaizdo ir nuotraukų failai. Kalbant apie „mažus“ arba „didelius“ kietuosius diskus, turime omenyje ne jų fizikinį dydį, o talpą, t.y., kiek duomenų jie gali laikyti.
Kietasis diskas
Kadangi kalbame apie kietuosius diskus, paaiškinkime, kas tai yra. Tai greičiausiai labiausiai pažįstama kompiuterio aparatinės įrangos dalis ne itin techniškai išprususiems žmonėms. Paprastai tariant, kietasis diskas yra kompiuterio duomenų saugojimo įrenginys. Jei kada nors išsaugojote nuotrauką iš interneto arba Word failą savo dokumentuose, jūs įdėjote tuos duomenis į kompiuterio kietąjį diską. Kietajame diske plokštelė yra sukamasis aliuminio, keramikos arba stiklo elementas, kuriame saugoma jūsų kompiuterio informacija ir atliekamos skaitymo/rašymo operacijos. Kalbant apie jūsų kompiuterio informaciją, turime galvoje informaciją jūsų kietajame diske, nes būtent ten saugoma jūsų operacinė sistema ir visi jūsų failai.
Svarbu žinoti, kad kompiuterio aparatinės įrangos komponentai yra įvairių formų, dydžių ir talpų, kiekvienas atlieka savo vaidmenį kompiuterio sistemos veikime. Yra milžiniškų žaidimų stotelių, taip pat ir mažų nešiojamųjų kompiuterių bei užrašų knygelių.