Stacionarūs kompiuteriai
Stacionarūs kompiuteriai yra sukurti darbui ant stalo arba prie stalo. Jie paprastai yra didesni ir galingesni nei kiti asmeninių kompiuterių tipai. Pagrindinis komponentas, vadinamas sistemos bloku, dažniausiai yra stačiakampio formos dėžutė, kuri stovi ant stalo arba po juo. Kitos dalys, tokios kaip monitorius, pelė ir klaviatūra, jungiasi prie sistemos bloko.
Nešiojamieji kompiuteriai
Nešiojamieji kompiuteriai yra lengvi, mobilūs ir su plonu ekranu. Nešiojamieji kompiuteriai gali veikti naudojant baterijas, todėl juos galima nešiotis bet kur. Skirtingai nuo stacionarių kompiuterių, nešiojamieji kompiuteriai sujungia CPU, ekraną ir klaviatūrą vienoje dėžutėje. Kai nenaudojamas, ekranas užlenkiamas ant klaviatūros.
Plančetiniai kompiuteriai
Plančetiniai kompiuteriai, taip pat žinomi kaip asmeniniai skaitmeniniai asistentai (PDA), jie yra baterijomis veikiantys kompiuteriai, pakankamai maži, kad juos būtų galima nešiotis beveik visur. Jie naudingi susitikimų planavimui, adresų ir telefono numerių saugojimui, žaidimų žaidimui. Kai kurie turi pažangias galimybes, pvz., telefoninius skambučius ar prieigą prie interneto. Vietoj klaviatūros, plančetiniai kompiuteriai turi lietimui jautrius ekranus, kuriuos naudojate pirštu.
Papildomi įrenginiai
Papildomi įrenginiai jungiasi prie kompiuterio sistemos, pridedant funkcionalumą. Pavyzdžiui pelė, klaviatūra, monitorius, spausdintuvas ir skeneris. Kompiuterio papildomi įrenginiai yra tie, kurie jungiasi prie kompiuterio, bet nėra kompiuterio pagrindinė sudedamoji dalis. Pagrindiniai kompiuterio elementai yra centrinis procesorius, maitinimo šaltinis, motininė plokštė ir kompiuterio korpusas, kuriame yra šie trys komponentai.