Jei į nešiojamąjį kompiuterį pateko vandens, pirmiausia reikia išjungti prietaisą ir atjungti jį nuo maitinimo šaltinio. Jei yra drėgnų dalių, nusausinkite jas šluoste arba popieriniu rankšluosčiu. Jei įmanoma, taip pat turėtumėte išimti akumuliatorių. Po to turėtumėte pastatyti jį šiltoje, bet ne per karštoje vietoje, pavyzdžiui, prie saulėto lango arba šalia šildymo ventiliacijos angos.
Jei nešiojamasis kompiuteris buvo panardintas į vandenį, prieš bandant jį vėl įjungti gali tekti imtis drastiškesnių priemonių. Tam atidarykite nešiojamąjį kompiuterį ir suslėgtu oru išpūskite iš jo viduje esantį skystį. Jei įmanoma, išimkite visus viduje esančius komponentus, pavyzdžiui, operatyviąją atmintį, kietąjį diską ir kitas dalis. Įdėkite jas į dubenį su nevirtais ryžiais ir palikite bent 24 valandas. Tai padės sugerti drėgmės perteklių.
Tai atlikę, galite vėl surinkti nešiojamąjį kompiuterį ir jį įjungti. Prieš įjungdami įsitikinkite, kad išbandėte visus komponentus. Jei atrodo, kad viskas veikia tinkamai, galite įjungti nešiojamąjį kompiuterį ir pažiūrėti, ar jis vis dar veikia įprastai. Jei ne, kreipkitės į specialistą dėl tolesnės pagalbos.
Atminkite, kad prevencija visada geriau nei gydymas, todėl stenkitės kiek įmanoma vengti skysčių išsiliejimo šalia nešiojamojo kompiuterio! Taip pat patartina nešiojamąjį kompiuterį laikyti švarų ir reguliariai tikrinti ventiliacijos angas, ar jose nesikaupia dulkių ar nešvarumų. Tai gali padėti išvengti bet kokios žalos ateityje. Tinkamai prižiūrint nešiojamasis kompiuteris turėtų tarnauti daugelį metų!