Przejdź do treści
Strona główna " Technologijos " Neįtikėtina! „Samsung” flagmanai dabar mato ir žino viską – ką tai reiškia jums?

Neįtikėtina! „Samsung” flagmanai dabar mato ir žino viską – ką tai reiškia jums?

Technologijos, peržengusios ribas: „Samsung” flagmanų revoliucija

Kai „Samsung” pristato naujus flagmanus, technologijų pasaulis paprastai sustoja bent akimirkai. Tačiau šį kartą korėjiečių giganto pristatymas privertė ne tik sustoti, bet ir išsižioti iš nuostabos. Naujausios kartos „Galaxy” telefonai pasiekė tokį dirbtinio intelekto ir jutiklių lygį, kad nejučia kyla klausimas – ar tai dar telefonai, ar jau kažkas daugiau?

Naujieji flagmanai ne tik „mato” aplinką per savo kameras, bet ir ją „supranta”. Nufotografavus objektą, telefonas akimirksniu atpažįsta, kas tai, pateikia informaciją ir net siūlo veiksmus. Nufotografavai gėlę parke? Telefonas pasakys, kokia tai rūšis, kaip ją auginti ir net nurodys artimiausią gėlių parduotuvę. Nuskenavai meniu užsienio kalba? Telefonas ne tik išvers, bet ir paaiškins nežinomus patiekalus, nurodys kalorijas ir net pasiūlys alternatyvas pagal tavo mitybos įpročius.

Šis technologinis šuolis nėra tik dar vienas marketingo triukas – tai fundamentalus pokytis, kaip sąveikaujame su išmaniaisiais įrenginiais ir kaip jie tampa mūsų kasdienybės dalimi.

Dirbtinio intelekto akys: ką iš tiesų mato naujieji „Samsung” flagmanai?

Naujieji „Samsung” flagmanai pasižymi ne tik galingesnėmis kameromis, bet ir tuo, ką jie gali daryti su surinktais vaizdais. Kiekviena nuotrauka tampa duomenų šaltiniu, kurį telefonas analizuoja pasitelkdamas dirbtinį intelektą.

„Galaxy” serijos flagmanai dabar gali atpažinti daugiau nei 10 000 objektų – nuo augalų ir gyvūnų iki architektūros paminklų ir meno kūrinių. Ir tai nėra tik paprastas atpažinimas – telefonas sugeba kontekstualizuoti tai, ką mato.

Įsivaizduokite: nufotografuojate pastato fasadą Vilniaus senamiestyje. Jūsų telefonas ne tik pasakys, kad tai barokinė architektūra, bet ir pateiks istorinį kontekstą, nurodys architekto pavardę, pastatų istorines transformacijas ir net pasiūlys maršrutą po kitus panašaus stiliaus pastatus mieste.

Dar įspūdingiau – telefonas gali atpažinti maistą ir produktus. Nufotografavus lėkštę, dirbtinis intelektas ne tik nustatys, koks tai patiekalas, bet ir apytiksliai apskaičiuos kalorijas, nurodys pagrindinius ingredientus ir net pasiūlys receptą, kaip jį pasigaminti namuose.

Privatumas ar patogumas: kur brėžiama riba?

Kai telefonas tampa toks išmanus, neišvengiamai kyla privatumo klausimai. Jei įrenginys gali atpažinti viską, ką matau, ar tai nereiškia, kad kažkas kitas gali matyti tai, ką matau aš?

„Samsung” tvirtina, kad dirbtinio intelekto apdorojimas vyksta pačiame telefone, o ne debesyje, taip užtikrinant privatumą. Tačiau kai kurios funkcijos vis tiek reikalauja duomenų siuntimo į serverius, ir čia prasideda pilkoji zona.

Vartotojai gali pasirinkti, kokio lygio „žinojimą” suteikti savo telefonui. Naujuosiuose flagmanuose įdiegtos detalios privatumo nuostatos, leidžiančios išjungti atpažinimo funkcijas pagal kategorijas – pavyzdžiui, galima leisti atpažinti maistą, bet ne žmones.

Vis dėlto, technologijų ekspertai perspėja, kad vartotojai turėtų būti budrūs. „Kai produktas nemokamas, tu esi produktas” – ši frazė tinka net ir brangiai kainavusiam telefonui, jei jo renkama informacija gali būti panaudota tikslinei reklamai ar kitoms komercinėms reikmėms.

Kasdienybė su viską matančiu telefonu: praktiniai scenarijai

Kaip gi atrodo gyvenimas su telefonu, kuris viską mato ir žino? Štai keli praktiniai scenarijai, kaip galite išnaudoti šias naujoves:

1. Kelionėse: Užmiršk turistinius gidus ir vertėjus. Nukreipk telefoną į paminklą, ir gausi išsamią informaciją apie jį. Nufotografuok meniu, ir telefonas išvers jį į tavo kalbą, paaiškins nežinomus patiekalus.

2. Apsiperkant: Nufotografavus prekę, telefonas parodys jos kainą skirtingose parduotuvėse, pateiks apžvalgas ir net pasiūlys alternatyvas. Nuskenavus drabužį, sužinosi jo sudėtį, priežiūros instrukcijas ir net stiliaus patarimus, su kuo jį derinti.

3. Mokantis: Mokiniai gali nufotografuoti sudėtingą matematikos uždavinį, ir telefonas ne tik pateiks atsakymą, bet ir parodys sprendimo žingsnius. Botanikos studentai gali identifikuoti augalus tiesiog juos nufotografavę.

4. Sveikatos srityje: Nufotografavus vaistus, telefonas pateiks informaciją apie dozavimą, šalutinius poveikius ir sąveiką su kitais vaistais. Nuskenavus maisto produktą, sužinosi jo maistinę vertę ir galimus alergenus.

Tiesa, ne viskas taip rožinėmis spalvomis. Vartotojai praneša apie netikslų atpažinimą, ypač su mažiau žinomais objektais ar specifiniais kultūriniais elementais. Be to, sistema dar kartais „persistengia” su pasiūlymais, siūlydama pirkti produktus, kai tiesiog norėjote gauti informacijos.

Technologiniai užkulisiai: kaip tai veikia?

Už įspūdingų funkcijų slypi sudėtinga technologija. Naujieji „Samsung” flagmanai naudoja neuroninio apdorojimo blokus (NPU), specialiai sukurtus dirbtinio intelekto užduotims. Šie procesoriai gali atlikti trilijonus operacijų per sekundę, ir tai leidžia apdoroti vaizdus realiu laiku.

Atpažinimo algoritmai buvo mokomi naudojant milijonus vaizdų, kad galėtų identifikuoti objektus, net jei jie matomi iš neįprastų kampų ar blogomis apšvietimo sąlygomis. Sistema taip pat nuolat mokosi iš vartotojų sąveikos – kuo daugiau naudojate atpažinimo funkcijas, tuo tikslesnės jos tampa.

Įdomu tai, kad dauguma atpažinimo procesų vyksta pačiame telefone, nenaudojant interneto ryšio. Tai ne tik užtikrina privatumą, bet ir leidžia naudoti funkcijas vietose be interneto ryšio – pavyzdžiui, keliaujant užsienyje ar gamtoje.

Vis dėlto, sudėtingesnėms užduotims, tokioms kaip išsamus informacijos pateikimas apie atpažintą objektą, telefonas vis tiek turi prisijungti prie interneto, kad galėtų pasiekti nuolat atnaujinamą žinių bazę.

Konkurentų atsakas: ar „Samsung” išliks priekyje?

„Samsung” gali didžiuotis savo inovacijomis, tačiau konkurentai nelaukia sudėję rankų. „Apple” jau pristato savo dirbtinio intelekto sprendimus „iOS” sistemoje, o „Google Pixel” telefonai jau seniai garsėja savo vaizdo atpažinimo galimybėmis.

Kinijos gamintojai, tokie kaip „Xiaomi” ir „Huawei”, taip pat sparčiai tobulina savo dirbtinio intelekto sistemas. „Huawei” neseniai pristatė telefoną su termovizoriumi, kuris gali „matyti” šilumą – funkcija, kurios dar neturi „Samsung”.

Ekspertai sutinka, kad artimiausiu metu matysime tikrą dirbtinio intelekto lenktynes išmaniųjų telefonų rinkoje. Laimės tas, kas sugebės ne tik pasiūlyti įspūdingiausias funkcijas, bet ir išspręsti privatumo problemas bei užtikrinti sklandų veikimą.

„Samsung” pranašumas – ekosistema. Kompanija gamina ne tik telefonus, bet ir išmaniuosius namų prietaisus, televizorius, laikrodžius. Visa ši įrenginių šeima gali „bendrauti” tarpusavyje, dalintis informacija ir kurti vientisą vartotojo patirtį.

Žvilgsnis į ateitį: kas toliau?

Dabartiniai „Samsung” flagmanai jau atrodo kaip mokslinės fantastikos filmo dalis, tačiau tai tik pradžia. Kompanijos inžinieriai jau dirba ties sekančios kartos technologijomis, kurios dar labiau išplės telefonų galimybes.

Viena perspektyviausių krypčių – papildyta realybė. Įsivaizduokite, kad ne tik atpažįstate objektus, bet ir matote su jais susijusią informaciją tiesiogiai ekrane, realiu laiku. Nukreipę telefoną į gatvę, matysite rodykles, rodančias kelią, restoranų įvertinimus, tiesiog „plaukiojančius” virš pastatų.

Kita kryptis – emocijų atpažinimas. Telefonai jau gali atpažinti veidus, bet ateityje jie galės „skaityti” jūsų emocijas ir atitinkamai reaguoti – pavyzdžiui, pasiūlyti nuotaiką keliančią muziką, kai pastebės, kad esate nusiminę.

Dar viena sritis – sveikatos stebėjimas. Jau dabar telefonai gali sekti žingsnius ir miego kokybę, bet ateityje jie galės atpažinti ligų simptomus iš jūsų veido, balso ar net kvėpavimo modelių.

Naujoji era: ką tai reiškia mums visiems

Stovime ant naujos eros slenksčio, kai išmanieji įrenginiai tampa ne tik įrankiais, bet ir asistentais, patarėjais, mokytojais. „Samsung” flagmanai su savo „viską matančiomis” technologijomis yra tik ledkalnio viršūnė.

Kaip vartotojai, turime priimti sprendimą – kiek norime įsileisti šias technologijas į savo gyvenimą. Ar norime telefono, kuris žino viską apie mus ir mūsų aplinką? Ar esame pasiruošę kompromisams tarp patogumo ir privatumo?

Viena aišku – atgal kelio nėra. Technologijos ir toliau vystysis, ir mūsų telefonai taps dar išmanesni. Galbūt ateis diena, kai jie ne tik matys ir žinos viską, bet ir supras mus geriau nei mes patys save.

Tačiau svarbiausia nepamesti žmogiškumo šioje technologijų jūroje. Telefonas, kad ir koks išmanus, tėra įrankis. Jis gali pasakyti, kokia tai gėlė, bet negali pajusti jos kvapo. Gali atpažinti šypseną, bet negali pajusti džiaugsmo. Tai primena mums, kad technologijos turėtų praturtinti mūsų patirtį, o ne ją pakeisti.

Taigi, ar „Samsung” flagmanai iš tiesų mato ir žino viską? Galbūt dar ne viską, bet jie jau mato ir žino daugiau, nei galėjome įsivaizduoti prieš kelerius metus. Ir tai tik pradžia kelionės, kurios galutinio tikslo dar nematome.