Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Išmaniųjų telefonų rinkoje „Tesla“ gali įnešti didelių pokyčių

Išmaniųjų telefonų rinkoje „Tesla“ gali įnešti didelių pokyčių

Jeigu nesate investuotojas, Elono Musko progresiją stebėti yra labai smagu. Turbūt ne vienas yra nusivylęs dėl savo akcijų jo įmonėse, ypač susijusių su vertybinių popierių ar kriptovaliutų kurso nepastovumu. Tačiau dabar žaidimas tampa dar įdomesnis: po kompanijos „Apple“ žinutės apie elektromobilio gamybą, „Tesla“ skelbia kurianti išmanųjį telefoną, su unikaliu funkcijų rinkiniu.

Abi kompanijos, tiek „Tesla“, tiek „Apple“, dalijasi panašiu požiūriu į savo rinkas ir abi gali pasigirti panašiais pranašumais. Šių bendrovių klientai demonstruoja nepaprastą lojalumą „Tesla“ ir „Apple“ prekių ženklams. Abi kompanijos atlieka tikslius savo rinkos vertinimus, ir abi kompanijas godžiu žvilgsniu ryja kiti stambieji pasaulinio masto verslo rykliai, siekiantys jas įsigyti.

Tarp „iPhone“ vartotojų ir „Tesla“ pirkėjų yra didelė koreliacija, todėl jeigu „Apple“ iš tiesų pristatys naują elektromobilį, kuris bus puikiai integruotas į bendrovės ekosistemą, kompanija realiai gali kėsintis nurėžti potencialiai didelę dalį Tesla“ pirkėjų. Iš visų būsimų „Tesla“ konkurentų, kompanija „Apple“ E. Muskui pagrįstai kelia didžiausią nerimą. „Apple“ klientai itin lojalūs, kompanija daug investuoja į savo rinkodarą, o prekės ženklas žinomas visame pasaulyje. Išties grėsmingas konkurentas.

Ir galiausiai, „Tesla“ automobiliai sąveikauja su išmaniaisiais telefonais, todėl „Apple“ čia gali turėti didžiulį pranašumą ir pabandyti perimti „Tesla“ vartotojus, siūlant jiems vieno prekės ženklo telefonus, automobilius ir bendrą programinę įrangą. Ko gero būtent šis faktorius ir privertė E. Muską pagalvoti apie „Tesla“ išmanųjį telefoną.

„Tesla Model Pi“

Tikimasi, kad naujajame telefone, kuris galimai vadinsis „Tesla Model Pi“, bus naudojama aukščiausios klasės „Qualcomm“ – Snapdragon 8 serijos platforma, spalvų paletė bus priderinta prie „Tesla“ automobilių, o pats telefonas, geriau nei bet kuris kitas mobilusis įrenginys sąveikaus su gamintojo transporto priemonėmis.

Su visomis pažangiausiomis technologijomis pirmieji „Tesla Model Pi“ galėtų kainuoti net keletą tūkst. dolerių. Nors vėliau kaina turėtų kristi, nes tikėtina įrenginį pradės naudoti vis daugiau žmonių. Visgi, pirmąją versiją galės įpirkti ne kiekvienas. Tačiau, jeigu „Tesla Model Pi“ telefone programinė įranga bus kiek paprastesnė, tikėtina jog kaina galėtų svyruoti 800-1200 dolerių.

Manoma, kad iki oficialaus pristatymo bus pranešta gerokai anksčiau, jog kuo greičiau būtų galimi pradėti vykdyti išankstiniai užsakymai, tačiau tikslią datą nuspėti sunku.

Galimos „Tesla Model Pi“ funkcijos

Palydovinis internetas.

  1. Muskas yra abiejų bendrovių, „Tesla“ ir „SpaceX“, generalinis direktorius, o palydovinio interneto paslauga glaudžiai susijusi su pastarąja kompanija. Galima netgi daryti tokią prielaidą, jog „Tesla Model Pi“ padės finansuoti E. Musko Marso kolonizavimo kampaniją. Tačiau naująjį telefoną norint susieti su palydoviniu internetu, gamintojams reikėtų rasti būdą ne tik kaip paslėpti gremėzdišką palydovinių telefonų anteną, bet ir užtikrinti gerą paslaugų kokybę iš tokio nedidelio įrenginio. Pagal vieną iš teorijų, palydovinis internetas veiktų tik ten, kur jau yra „Starlink“ bazė, pavyzdžiui pastate. Galbūt kada nors jis veiktų ir automobilyje, jeigu bus pritaikyta tinkama antena.

Įkrovimas naudojant saulės energiją.

„Tesla“ gamina saulės baterijas ir automobilius, todėl ši idėja neatrodo visiškai iš piršto laužta. Žinoma, mažai tikėtina jog telefonas būtų maitinamas tik saulės energija, tačiau jis galėtų turėti „Tesla“ prekės ženklo firminį dėklą, kuris leistų papildomai įkrauti telefoną saulės energija.

Transporto priemonės valdymas.

Jau dabar mobiliuosiuose įrenginiuose yra naudojama „Tesla“ aplikacija, su kuria galima atlikti kai kurias pagrindines funkcijas, pavyzdžiui: užrakinti ir atrakinti automobilį, valdyti medijos atkūrimą ir iškviesti automobilį. Ši programėlė neabejotinai būtų iš anksto įdiegta, arba integruota į operacinę „Tesla Model Pi“ telefono sistemą, kad ją lengvai būtų galima pasiekti per užrakintą ekraną arba išorinius mygtukus. Taipogi, labai tikėtina, kad programėlėje bus siūlomos unikalios funkcijos išskirtinai tik „Tesla“ mobiliųjų telefonų savininkams.

Astrofotografija.

Šiuolaikiniai telefonai jau naudoja dirbtinį intelektą ir turi galingas kameras, padedančias kokybiškai fotografuoti dangų naktyje. Šias technologijas sujungus su „SpaceX“ technologijomis ir integravus į „Tesla Model Pi“, bus galima turėti išmanųjį telefoną, galintį padaryti puikias astronominių objektų nuotraukas.

Kriptovaliutų kasyba.

Apie kriptovaliutas E. Muskas jau yra kalbėjęs, todėl spėjama jog „Tesla Model Pi“ galėtų turėti jų išgavimo funkciją. Nors Bitcoin’ai yra populiaresni, manoma, kad E. Muskas greičiausiai pirmenybę teikia jau egzistuojančiam Dogecoin, o naujajame „Tesla“ telefone galbūt net būtų kasama ir nauja valiuta – Marscoin.

Neuralink palaikymas.

Kompiuterių ir žmogaus smegenų sąveikos idėją vis dar būtų galima vadinti moksline fantastika, o kompanija „Neuralink“ yra viena iš ją plėtojančių bendrovių. „Neuralink“ atstovai teigia kuriantys pirmąjį nervinį implantą, kurio pagalba kompiuterį ar mobilųjį įrenginį žmogus galės valdyti bet kurioje vietoje. Ar „Tesla Model Pi“ bus pirmasis telefonas turintis šią funkciją? Kol kas galima tik spėlioti, tačiau atsižvelgiant į tai, jog E. Muskui priklauso „Neuralink“, galima daryti tokią prielaidą.

Specifikacijos ir techninė įranga

Viskas kuom galime remtis šiandien apie E. Musko išmanųjį telefoną yra tiktai prielaidos, todėl labai sunku pasakyti tiksliai, kokia techninė įranga bus integruota į naująjį „Tesla Model Pi“. Žinoma, visi standartiniai komponentai tikrai bus telefone. Tikimasi 1-2 terabaito (TB) atminties, 16 gigabaitų (GB) ar daugiau operatyviosios atminties (RAM) ir 6,5 colių, aktyviosios matricos organinio šviesos diodinio (AMOLED) ekrano.

Daugiau apie galimą naujojo „Tesla Model Pi“ dizainą galite pažiūrėti „ADR STUDIO“ internetinėje svetainėje.